kultura i rozrywka - II Świąteczne Spotkanie z Burmistrzem Kietrza

Setki Mieszkańców naszej Gminy uczestniczyło w II Świątecznym Spotkaniu z Burmistrzem Kietrza. Nie zabrakło wspólnego śpiewu kolęd, łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń. Dzięki niezawodnym Kołom Gospodyń Wiejskich z Nowej Cerekwi, Pilszcza i Ściborzyc Wielkich można było spróbować świątecznych potraw: pierogów, krokietów, barszczu oraz ciasteczek i pierników, które wspaniale ozdobiły dzieci ze Szkoły Podstawowej z Pilszcza. W czasie spotkania prowadzono zbiórkę na leczenie małego Szymona – mieszkańca gminy, który choruje na serce.

- Pomimo niskiej temperatury jest bardzo gorąco ze względu na uczucia jakie nam towarzyszą - mówił Burmistrz Krzysztof Łobos. - Konsumujemy te wszystkie wspaniałości, które przygotowały Panie z Kół Gospodyń Wiejskich, dzieci śpiewają kolędy, zatem lepszego przedświątecznego spotkania nie można sobie wyobrazić - dodał i zaznaczył, że po rewaloryzacji kietrzańskiego rynku będzie można zorganizować na nim spotkanie w jeszcze większym gronie. - Spotkamy się wtedy na nowym, czystym rynku i tam będziemy mogli cieszyć się z nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia - mówił.

Jak zauważali przybyli na spotkanie Mieszkańcy naszej Gminy było ono wspaniałą okazją do wzajemnej integracji.

- Daje możliwość spotkania się z innymi ludźmi, wspólnego śpiewania kolęd i składania życzeń, dlatego to bardzo fajna inicjatywa - mówiła Pani Jolanta Bedryj z Samodzielnego Koła Gospodyń Wiejskich z Nowej Cerekwi.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do wielkiego sukcesu tego spotkania: przede wszystkim Mieszkańcom naszej Gminy, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, niezawodnym Kołom Gospodyń Wiejskich, Państwu Marcie i Grzegorzowi Skoczylas za udostępnienie placu przed Pawilonem Handlowym, Państwu Annie i Krzysztofowi Ligockim za wszelką życzliwość, pomoc i wsparcie, Panu Jabłońskiemu za deskę pysznych wędlin do degustacji, Panu Markowi Gawrońskiemu, Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Kultury na czele z Dyrektorem Wiesławem Janickim, Pani Joannie Olejnik za piękne fotografie, Panu Grzegorzowi Lach za projekt plakatu, naszym najmłodszym artystom z przedszkola i ze szkół podstawowych za piękne kolędy i pastorałki - bez Was tak wyjątkowe spotkanie nie byłoby możliwe!

Najnowsze filmy działu kultura i rozrywka:

Wszystkie filmy działu "kultura i rozrywka"